Karot

Üsküdar Karot

telefon
Telefon Numaralarımız
mail
İletişim E-Maili
konum
Adres

Sülüntepe Mah. Mevlana Cad.
Fazilet Sok. No:28 Pendik İstanbul
Konum Al

Teknolojik ilerleme, Üsküdar karot kesiminde de önemli gelişmelerin ortaya çıkmasına sebebiyet vermiştir. Karot delme makineleri, işlemin uygulanacağı alanlarda en kısa sürede çalışmaların amacına uygun olacak şekilde yapılmasını gerçekleştirir. Karot delme makineleri, sadece delme ve kesmeden ibaret değil, bu işlemlerden daha fazlasıdır. Bu işlemlere ek olarak farklı alanlar için de kullanım imkânı sağlaması, birçok alanda yaygın olarak tercih edilmesini sağlar.

Planlanan beton ve sert zeminler üzerinde delik açmak için yapılan kesme işlerinin genel terimi olarak kullanılan karot kesimin en önemli avantajı, titreşim, kayma, hasar, çatlak oluşumu gibi olumsuz koşullar olmadan belirlenen çap ve ebat bazında uygulamaların gerçekleştirilmesine imkân sunmasıdır. Tüm bu özellikleri sayesinde, günümüzde kullanım olarak önemli yerlere sahiptir.

Üsküdar Karotçu

Karot makinesi henüz imal edilmediği ve doğal olarak da ustalar tarafından kullanılmadığı dönemlerde beton delme ve beton kesme uygulamaları doğrultusunda yapılan pek çok işlem, çok uzun vadede yapılmaktaydı. Ancak, bulunulan zaman dilimi içerisinde gerek duyulan karot kesim uygulamalarının kullanımı için imal edilen karot kesim makineleri, tüm bu orunları en az noktaya indirerek güvenli bir ortam içerisinde gerçekleştirme imkânı sunmuştur.

Karot makineleri ile beton delme, beton kesme işlemlerini gerçekleştirmek amacıyla çalışan personellere karotçu ismi verilir. Bu anlamda, Üsküdar karotçu ile yapılan zemin delme ve kesme işlemleri, dikkat edilmesi gereken tüm noktalara büyük bir özen gösterilerek müşteri memnuniyetini olumlu yönde etkileyen sonuçların meydana gelmesini sağlar.

Üsküdar Karot Firmaları

Karot makinesi kullanarak zemin üzerinde kesim yapılmasını sağlayan Üsküdar karot firmaları bu sayede, aşırı derecede sallantı yaşanmadan, kayma ve titreşime maruz kalmadan ilgili alan içinde ideal olarak belirlenen ölçülerde karot kesim yapılmasını gerçekleştirirler. Bu anlamda, kaliteli işlerin ortaya çıkması için kullanılan teçhizatların yanında, firmaların planlamış oldukları çalışmaları uygulamaya dökme biçimi de büyük bir öneme sahiptir.

Bu anlamda, kaliteli hizmet sunmayı kendisine bir amaç olarak benimseyen firmamız, müşteri memnuniyetini ve isteklerini dikkate alarak belirlenen alanda doğru uygulamaların yapılmasını gerçekleştirir. Sert zemin delme işlemini gerçekleştirmek için gereken süre içinde kesim için kullanılan makineninuç bölümüne silindirik bir karot ucunun yerleştirilmesiyle başlar. Yerde delik delmek için alan, uygun makine ile donatılır.

Karot Kesim Üsküdar

Karot ucu yanlış kullanıldığı takdirde, işlem yapılması gereken yerde derin hasar oluşturarak, zeminlerde çatlaklar görünmesine sebep olur. Karot makinesi inşaat piyasasında kullanım oranı olarak en fazla tercih edilen ekipmanlardan biridir ve karot kesim Üsküdar ile ortaya çıkan sonuçlar oldukça verimli bir şekilde yapılır.

Karot kesim yapmak için imal edilen cihazlar içerisinde önemli mekanizmalar yer alır.  Bir alandan numune almak amacıyla tercih edilen karot kesim, başarılı etkiler sağlar. Bir kolon ya da zeminden örnek almak gerektiğinde, o alan üstünde kırma gibi olumsuzlukların yaşanmadan karot makinesi ile havuç yuvası biçiminde açılması sağlanan oyuk ile numune rahatlıkla alınabilir. Betondaki fazla zeminlerde hasar oluşmadan, karot makinesi ile kolayca kesmek mümkündür. Bu işlem çok basit, sessiz ve zemine hiçbir zarar vermeden yapılır.

Karot Kesim Uygulama

Karot makinesi, beton bloklardan meydana gelen pek çok yapı üzerinden, silindirik şekle sahip olan parçalar elde etmek amacıyla kullanılan bir cihazdır. Bu anlamda, karot kesim uygulama amacı betonlar üzerinde açılmak istenilen boşlukların uygun ölçüler dâhilinde açılmasını sağlamak ve beton üzerinde en ufak bir hasar meydana getirmeden yeni boşlukların oluşumunu sağlamaktır. Bu hasarlar, genellikle titreşim nedeniyle beton üzerinde ince ve net bir şekilde çatlakların oluşmasıdır.

Ancak karot makinesi titreşim yapmadan, minimum seviyelerde gürültü çıkararak alan üzerinde herhangi bir hasar meydana getirmez.  Bunun yanında, firmamız tarafından yapılan karot kesim uygulamaları betonun istenilen şekle sokulmasını sağlarken, sürecin temiz bir biçimde ilerlemesini gerçekleştirir.

Karot Makinesi Kullanımı

Karot işlemi sırasında yardımcılar, koordinatörün talimatlarını takip ederek karot makinesi kullanımı sağlarlar. Koordinatörün dediklerini takip eden pompacı, suyun pompalar ve koordinatör numune alma yerini belirledikten sonra gerekli donanıma göre takviye yerini belirler. Karot matkabının ucu çelik pimlerle betona sabitlenir, böylece karot matkabın ucu, taşıyıcı eleman üzerinde oluşan olumsuzluklardan uzak olur.

Delme makinesinin karotu tam ekseninde alabilmesi ve yatay kontrol yapabilmesi için karot plakası üzerindeki vidalar bu amaçla kullanılır. Elektrik ve su bağlantılarını tamamladıktan sonra hız ayarlanır ve karot işlemi başlar. Kesim belirli ölçülerdeki elmas uç ile yapılır. Bu işlem sırasında makine, elle veya pompa ile çalıştırılan 10-15 litrelik su deposu tarafından sağlanan su ile soğutulur.

Karot Makinesi

İnşaat alanında, perde betonda pencere ya da kapı açılmasını gerçekleştirmek için karot makinesi yaygın bir kullanıma sahiptir. Karot makinesi ile yapılabilecek bir diğer uygula ise yıkım işlemidir. Aynı zamanda, binaya kalorifer, su tesisatı gibi sistemleri döşemek için en ideal teknikler içerisinde yer alan karot, içerisinde belirli mekanizmalar yer alır. Bu mekanizmalar;  karot gövdesi, karot ucu, karot tablası ismi verilen parçalardır.

Bir karot makinesi uygulaması için koordinatör, birinci ve ikinci yardımcılar ve bir pompacıdan oluşan bir ekip gerektirir. Koordinatör, karot uygulama sürecini organize eden kişidir. Karot makinesi kullanımı, alanında uzman olan bir ekip görevlendirilmesi ile başlar ve verilen komutlar dâhilinde bir ekip çalışması gerçekleştirilir.

Karot Kesim İşlemi

Oldukça özen gerektiren bir süreç olan karot kesim işlemi taşıyıcı elemanlar üzerinde herhangi bir hasar meydana getirmeden karot numunesi alınması sağlanmalıdır. Ayrıca, beton basınç dayanımının tespitinin yapılması içinfarklı yöntemler de kullanılmalıdır. Firmamız tüm karot kesim işlemlerini doğru teknik ve uygulamalar ile gerçekleştirmektedir.