telefon
Telefon Numaralarımız
mail
İletişim E-Maili
konum
Adres

Sülüntepe Mah. Mevlana Cad.
Fazilet Sok. No:28 Pendik İstanbul
Konum Al

Karot makinesi beton yüzeylerde delik açmak için icat edilmiştir. Bunun yanında kaya ve mermer üzerinde de etkili sonuçlar verebilir. Delik açılacak yer üzerinde inceleme yapıldıktan sonra gerekli ucu takılarak delme işlemi gerçekleştirilir. Bunu yapan kişiye de karotçu denir.
karot ucu çapları

Karotçu Fiyat

Karot cihazı son derece fonksiyonel olmasının yanı sıra deneyimsiz kişiler tarafından kullanılması ciddi sonuçlar doğurabilir. Karotun en sık kullanıldığı alan inşaat ve şantiyedir. Kapı ve pencere yerinin açılmasında sıklıkla tercih edilir.

Bu alanda profesyonel hizmet sağlayan firmalar sayesinde delme işlemi kısa sürede halledilebilir. Bu sayede zamandan ve işçilik maliyetinden tasarruf sağlanmış olur. Firmalar yapılacak işi ve zemini inceledikten sonra en uygun karotçu fiyat bilgisi verir.
karot fiyatları

Karotçu Fiyatları

Delme işlemi için net bir karotçu fiyatları belirlenmesi mümkün değildir. Bunun nedeni işlem yapılacak alanın büyüklüğüdür. Bu alan ne kadar büyükse fiyat o kadar artacaktır. İşlem süresi, iş yükü ve kullanılacak olan alette fiyat belirleme konusunda önemli diğer faktörler.

Hizmet alınmak isteyen Karotçu gerekli inceleme ve hesaplamaların ardından size en uygun olan fiyatı bildirir. Fiyat konusunda anlaşma sağlanması durumunda Karotçu delme işlemine başlar ve kısa sürede istenilen alanda istenildiği şekilde delme işlemi gerçekleştirilir.
karot ile beton kesme

Karotçular

Karot makinesi genellikle inşaat sektöründe tercih edilir. İnşaat sektörü bilindiği üzere en çok insan gücünün sarf edildiği sektörlerin başında gelir. Karot makinesi harcanan insan gücünü en aza indirgemek üzerine icat edilmiştir. İnşaatlarda kapı ve pencere yeri açmak başta olmak üzere birçok yerde faydalanılır. Bu cihazın en çok tasarruf sağladığı konular ise zaman ve insan gücü tasarrufudur.

Geleneksel yöntemler ile kapı veya pencere yeri delmek son derece zor ve zahmetlidir. Üstelik harcanan emeğe karşılık net ve güzel bir sonuç alınabileceği de meçhuldür. Karot sayesinde tüm işlemler doğru şekilde yapıldığı zaman olumsuz bir sonuç almak ise neredeyse imkânsız. Delme işlemi karotçular tarafından yapılması doğabilecek birçok olumsuz sonucunda önüne geçilmesini sağlar.
karot işi

Karot Kullanım Alanları

Karot makinesi günümüzde her ne kadar delme işlemi için kullanılıyor olsa da önceden sadece numune almak için kullanılmıştır. Cihazın birden çok amaçla kullanılabiliyor olması faydalanılan alanları da genişletmiştir. Karot özellikle inşaat alanında birçok sorunun çözüme kavuşmasında aktif rol alır.

Döküm adında betonu test etmek için numune almak, deprem ve yangın gibi durumlardan sonra binanın dayanıklılığının incelenmesi, güçlendirme ve yıkım kararlarının alınması, tadilat işleri, kapı-pencere yeri açmak, kablo ve alt yapı döşeme ve gider açma işlemlerinde karottan yararlanılır. Ancak bu işlemlerin tümünde sadece tek bir karot türü kullanılmaz. Her birinde farklı karot makinelerine ihtiyaç duyulur. Genellikle kullanım kolaylığından kaynaklı olarak sulu karot makinesi tercih edilir.
karot işleri

Karotun Faydaları Nelerdir?

Günümüzde hangi sektör olursa olsun hız ve pratiklik son derece önemli bir hal almıştır. İnşaatta da durum farklı değildir. Karot makinelerinin en çok fayda sağladığı sektör ise inşaattır. Bunun nedeni karotun oldukça pratik bir şekilde betonu delebiliyor olmasıdır. Bu cihaz sayesinde geleneksel yöntemler terk edilmiştir. Çünkü cihaz sulu ya da kuru her iki şekilde basınçla da sıfır hata ile çalışır.

Karotun en sık tercih edilme nedenlerinden bir tanesi de zamandan ciddi oranda fayda sağlamasıdır. Her nereye delinecek olursa olsun; çatlağın diğer yerlere sıçraması oldukça sinir bozucudur. Bu cihaz sayesinde sadece delinmek istenilen bölgede küçük bir oyuk açılması mümkün hale gelmiştir. Cihaza sadece delik açmakla kalmaz bunun yanına doğru şekilde kesiler atılmasını da sağlar.
karot kaç para

Karot Cihazının Dayanıklılığına Etki Eden Faktörler

Karotta diğer tüm cihazlar gibi farklı faktörlerden etkilenebilir ve bu durum performansa yansıyabilir. Buna ilk neden olarak çap gösterilebilir. Cihazın ne kadar narin olduğu da etkili olan faktörlerden bir tanesidir. Delik açılacak diğer bir deyişle parça alınacak olan yerde karotun çalışmasını etkileyebilir. Ayrıca nem durumu ve cihazın yaşı da performansı üzerinde etkilidir.
karot kesici

Betondan Numune Neden Karot İle Alınır?

Bunun en önemli nedeni karot yöntemi sayesinde sadece istenilen parçanın betondan çıkarılabiliyor olmasıdır. Geleneksel yöntemlerde böyle bir performans yakalamak neredeyse imkânsızdır. Bunun dışında parça alınan yerin etrafında herhangi bir kırılma çatlama yaratmayarak son derece başarılı performanslara imza atması cihazın tercih edilmesinde etkilidir. Sert betonlarda işlem yapmak oldukça zorken karot sayesinde bu işlemler oldukça kolay bir hal aldı.

Ayrıca operatör tarafından kullanımı çok kolaydır. Yapılacak işleme göre birçok farklı çeşidi bulunan makineye özellikle numune alma ihtiyacı doğduğu zaman başvurulur. Bunun için tek yapılması gereken yapılacak olan işlemi iyi bir şekilde bilmek ve gerekli makineyi seçmektir. Sonrası ise tamamen karota aittir.
karot kesim

Karotçu Ümraniye

Delme işlemlerinin profesyoneller tarafından yerine getirilmesi en doğrusudur. Karot cihazının kullanımı kolay değildir. Bu nedenle alanında uzman bir Karotçu Ümraniye tarafından kullanılmalıdır. Acemice yapılan uygulamalar neticesinde ekonomik zararlar başta olmak üzere çeşitli zararların meydana geldiği defalarca görülmüştür. Karotçular gerekli sertifikalara ve gerekli deneyime sahip kişilerdir.
karot nedir

Karot Çekmeköy

Dünya nüfusu hızlı bir şekilde artmaya devam ediyor. Nüfusa cevap verebilecek kadar yapının yapılması görevini de inşaat firmaları üstlenir. İnşaat firmalarının en aktif olduğu ülkelerden bir tanesi de Türkiye. Karot Çekmeköy firmaları inşaat alanlarında doğan delme işlemelerini yerine getirebilmek için durmaksızın çalışır.
beton kesme

Karot Gebze

Karot Gebze makinesi sadece inşaatlarda değil farklı alanlarda doğan delme işlemleri içinde kullanılabilir. Cihaz kayaları ve mermerleri delmek konusunda da son derece başarılı sonuçlar vermiştir. Çok fonksiyonel olan cihaz aynı zamanda birçok farklı uca sahiptir. Bu sayede farklı ölçütlerde delme işlemleri yerine getirilebilir.