Karot

Karot İle Beton Delme

karot gebze
telefon
Telefon Numaralarımız
mail
İletişim E-Maili
konum
Adres

Sülüntepe Mah. Mevlana Cad.
Fazilet Sok. No:28 Pendik İstanbul
Konum Al

Genellikle karot makinesi ile beton delme işlemi sağlanır. Yapı işlerinde beton üzerinde istenilen çapta ve derinlikte dairesel delikler açılır. Karot ile delme ve kesme işlemleri gören alanlar şunlardır. Kapılarda genellikle monte işleminde beton delme ve işleminde kullanılır. Pencere kesimlerinde pencere kenarlarında bütünleşme sağlamak için delme ve kesme uygulamaları sağlanır.

Karot işlemleri inşaat ya da herhangi bir sektör için hız ve pratiklik sağladığında tercih edilir. Buna istinaden pratik bir beton delme cihazlarıdır. Bu cihazlar ile elle ya da yere sabitlenmiş bir şekilde kullanılan işlem modelleridir. Sulu ya da kuru basınç sistemi ile çalışabilmesi sert zeminde sıfır hata ve eksiksiz bir şekilde çalışmasını sağlar. İşlemlerde delinecek alanda oyuk açar ve diğer kısımlarda çatlak ya da kırık gibi durumlar asla yaratmaz. Beton numunesi alınması için beton zemine zarar vermeden küçük bir parça alarak analiz sağlar.

Tesisat geçişlerinde özellikle boru ve diğer döşemelerde karot delme makinesi uygulanır. Havalandırma şaftlarında karot delme yer alır. Beton numune alımlarında özellikle deprem dayanaklığı analizinde bu uygulama önemlidir. Altyapı işlerinde asfalt ve diğer sert zeminlerinde karot delme ve kesme için kullanılır. Karot makineleri kullanım alanlarına göre değişir. Karot ile beton delme işlemleri için firmamıza ulaşabilirsiniz.

beton delme

Beton Duvar Delme

Karot makineleri hidrolik karot makinesi, elektrikli karot makinesi şeklinde üretilir.  Benzinli ve mazotlu karot makineleri olarak 3 ayrı motor çeşidi ile işlem sağlar. Ayrıca karto delme ile delinecek alan üzerinde titreşim oluşturulur. Bu titreşim ile istenilen çapta delme avantajları sağlanır. Karot delme işlemleri ile zaman ve maliyet avantajı sağla.

Yapı işlerinde tercih edilen karot delme de kullanılan sulu beton delme sistemleri ile yapılarda toz oluşumunu engeller. Karot delme işlemleri ile beton numune alımları sağlanır.  Bu işlemlerde donatıya zarar vermeden betonu delme uygulaması gerçekleşir. Karot beton duvar delme ve diğer yapı işlemleri çalışılacak alan, beton kalınlığı ve delinecek çap ölçülerine göre değişir.

beton delme

Beton Delik Delme

Karot işlemlerinde özellikle her çeşit yüzeyi delmek için kullanılan beton delme makineleri vardır.  Karot delmede işlemler genellikle beton ve benzeri zeminlerden silindir parçalar çıkarmak için uygulama yapılır. Buna istinaden karot makinesi delme özelliğine sahiptir. Bununla birlikte parçaları kusursuz bir şekilde çıkarmayı sağlar.

Karot delme işlemleri İnşaat sektörü başta olmak üzere daha birçok alanda tercih edilir. İşlemlere özel bir makine hem delme, hem de parça çıkarma gerçekleştirir.  Bu beton delme makineleri Kullanıldığı sert yüzeye zarar verip, çatlatmaması için hızları özel olarak ayarlanmıştır. Ayrıca Kullanıldığı sektöre göre farklı boyutlarda üretim sağlanır. Ayrıca yapılacak uygulamaya göre makine, sanayi tipi modellerde de üretim yapıyoruz.

Yer ve zemin kesiminde beton kırma ve diğer delme işlemlerinde makineler ile işlem sağlar. Asansör için halat delikleri açılımı ve beton kesmede uygulanır. Perde Beton kesiminde karot delme ve kesme tüm zeminlere uygun olarak çalışır. Tesisat ve doğalgaz deliklerini açma buna bağlı olarak döşeme işlemlerinde beton kırmada uygulanan yöntemdir. Havalandırma ve baca delikleri klima deliği açmak için döşeme kolaylığı sağlar.

Tüm bu alanlarda kullanım sağlanarak ve uygulama yaparak inşa işlerinde yüksek verim alınır. Karot makinesi kullanım alanlarına göre farklı özellikleri vardır. Genellikle makineler beton kesmenin yanında karot ucuyla taş delme işlemi içinde bu yöntem kullanılır. Karotların bir diğer kullanımında beton ya da delinmesi güç taşlar kullanılması yöntemidir.

İnşaatlarda ve beton duvar delme gibi yapılarda ise karbür karot ucu şeklinde düzeneğe sahiptir. Özellikle Karot makineleri kullandığı elektrik gücüne, boyutuna ve karot ucu yarıçaplarına göre işlem ve uygulama sağlar. Uygulamalarda delik açılacak yüzeye ve delik çapına uygun bir karot ucu ile delme ve kesme işlemi yapıyoruz.

beton delme

Karot Delme

Karot delme ile beton, mermer gibi sert zeminlerin hem delmesini sağlanır. Bu işlem ile birlikte işlemi pürüzsüz bir sağlaması ile inşaat sektöründe de sıklıkla tercih edilir. Karot makinesi  kesim yapılacak beton yüzeylerin analiz edilmesinde kullanılan yöntemdir. Aynı zamanda kesim için uygun olup olmadığını belirlemek için kullanılır. Karot ile beton kesme, hidrolik ile beton kesme gibi ayrı uygulamalar vardır. Ayrıca tel ile beton kesme, derz ile beton kesme yöntemleri içinde tercih edilir.

Karot işlemleri makinesinde sulu delme yönteminde beton için makine ucunda su bulunur. Betonla su delme işleminde ısınan ucu soğutmak başarılı kesim yöntemlerinden biridir. Bu yöntemde yüzeyi çatlatmadan keserek beton delik delme açılması gerçekleşir. Aynı zamanda darbesiz, sessiz ve temiz bir şekilde demir donatısıyla birlikte işlemler kolayca firmamız tarafından sağlanır.

Özellikle inşaat alanlarında beton Kesilmesi, yıkılması gerekilen alanlarda yapılara zarar vermeyen özelliği vardır. Bundan dolayı zarar vermediği için tercih edilir. Karot kullanım alanları şöyledir. Beton testi ve beton, mermer gibi sert yüzeylerin delinmesinde kullanılır. Ayrıca betonların kesiminde kullanılan karot makinesi oldukça geniş  kullanım alanlarına sahiptir. İnşaat ve diğer yapı işlerinde bina yıkım, kat indirme işlerinde kullanılır. Kapı ve pencere açılımları için beton delme ve kesmede uygulama sağlar. Şaft açma ve diğer yapılarda kullanılır.

beton delme

Karot Delik Fiyatları

Karot delik fiyatları yapılan işe göre farklılık gösterir.  Buna istinaden amaca yönelik olarak doğru kesiler ve delikler oluşturmak için tam donanımlı bir makine seçimi gereklidir. Fiyatlar kullanım alanına ve yapılacak işleme göre değişir.  Özellikle bu makineler de farklı birçok türü ve delici ucu bulunduğu için ihtiyaca yönelik olarak farklıklar bulunur.

Karot delik fiyatlarında seçimler ideal karot alımına göre yapılır.  Beton numunelerinde en iyi analizi elde etmek için makineler en uygun yerlerden alınmalıdır. Aynı zamanda işlem yapılacak yapıya uygun İdeal ölçüde kullanım sağlamalıdır. Bu konuda firmamızdan yardım alabilirsiniz.