Beton Delme

Kadıköy Karot

Kadıköy Karot
telefon
Telefon Numaralarımız
mail
İletişim E-Maili
konum
Adres

Sülüntepe Mah. Mevlana Cad.
Fazilet Sok. No:28 Pendik İstanbul
Konum Al

Karot aslında numune almak için kullanılmış olan bir araçtır. Yurt dışında kullanılmaya başlanılmış olan bu metot ülkemizde de betona şekil verme işlemleri konusunda kullanılmış ve genel adına karot denilmiştir. Sözlük anlamı havuç olan karot basit havuç çıkarma aparatlarına benzeyen iş yapısı nedeniyle adını bu şekilde almıştır. Bütün yapılarda ihtiyaç olan Kadıköy beton delme işlemine karot denir.

Pürüzsüz şekilde bir delme işlemi gerçekleştirmiş olan karot kullanımı alternatifsizdir. İnşaat sektörünü getirmiş olduğu yeniliklerden bir tanesi olan karot makineleri profesyonel olarak Kadiköy beton kesme işlemini yaptığı için günümüzde inşaat sektörünün vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir.

Kadıköy Beton Delme

Kadıköy Beton Delme

Karot makinaları betonu delme yöntem ile numune alınarak beton testi yaptırmak için kullanılır. Yapısı devam eden ya da tamamlanmış olan binalarda yaygın olarak kullanılmış olan makinelerden bir tanesi karottur. Kullanılacak olan bu makineyi kullanan kişiye Kadıköy karotçu denir. Karot işlemini gerçekleştiren kişiler beton delme ya da beton kesme işlemlerinde uzmanlaşmış olan kişilerdir. Karot makinesi ile beton delme, beton kesme gibi işlemler çoğunlukla binaların gider geçişleri havalandırma sistemleri binaya ilave edilecek olan kablo geçiş hattı ya da yapı üzerine unutulan ve sonradan yapılması gerekli olan delme işlemleri için gerekli olan bir unsurdur.

Kadıköy Duvar Kesme

Kadıköy Duvar Kesme

Bina üzerindeki ihtiyaçları karşılamak ile beraber karot ile beton delme ve beton kesme işlemleri deprem sigortasının zorunlu hale gelmesinden sonra binalarda yapılacak olan dayanıklılık testleri esnasında da kullanılır. Binanın dayanıklılığını test edileceği kısımdan bir parça alınmak istendiğinde bu bölgeye karot makinesi ile kalıcı tarafından yapıya herhangi bir zarar vermeden farklı çeşitlerde uçları kullanılarak delme işlemi yapılır.

Kadıköy Beton Kesme

Kadıköy Beton Kesme

Karot makinesi eşliğinde beton testi yapılabilmek için yapılardan örnek alınır. Hasar gören bir binanın veya beton kalitesini tespiti için karot makinesi tarafından alınacak örnek ile laboratuvarda araştırma gerçekleştirilir. Küçük delik açma ve Kadıköy duvar kesme işlemlerinde de karot makinesinin kullanımı vardır. Pencere veya kapı açmak için de karot makineleri kullanılır.

İşlem kısa bir süre içinde gerçekleştirilir. Sanayi makinalarını sabitleme işinde de karot makinasından yardım alınırken, sanayi tipi makinenin kurulacağı yeri sabitlemiş olur. Alt kısma veya arkasına geçilmesi mümkün olmayan beton kütleleri 3 metreye kadar karot makinesi ile delmek mümkündür.

Kadıköy Karotçu

Kadıköy Karotçu

Yapılardan karot makinesi kullanılarak alınmış olan silindir şeklindeki parçalar yapının her daim kendisine zarar vereceği için bu işlem yapılınca dikkat edilmesi önemlidir. Bu işlem için kesinlikle uzman kişilerden yardım alınması gerektiği unutulmaması gerekir. Aksi takdirde zaten zararlı ve oldukça problemli bir iş olan bu aşama daha çok tehlikeye dönüşecek maddi ve manevi zararlar verecektir. Karot raporu içine alınmış olan numunelerde kullanılan karot ucunun büyüklüğü uygun olması önemlidir. Numune alınacak duvardan öncesinde dübel tutturma denenmesi gerekir. Dübel duvara tutmuyor ise teste başlanılmaması gerekir.

Açılan delik en kısa süre içinde uygun yapı malzemesi ile doldurulmalı ve numune deney yapılacak bir süreye kadar mümkün olduğunda dikkatli bir şekilde muhafazası gerekir. Bireyler ilk başta canlarını daha sonra büyük emekler elde etmiş olduğu mallarına zarar gelmemesi için işlerini en başta sıkı tutar. Beton veya diğer yapı malzemelerinin testini sağlamak maksadıyla kullanılan karot makinesi aracılığı ile yapılan kusursuz bir şekilde silindirler çıkarılarak teste başlamış olur. Daha sonrasında uzmanlar tarafından yapılan test rapor edilir ve sonuçları karot raporu olarak mülk sahibi sorumlu kişiye iletilir. Bu konuda firmamızdan hizmet alabilirsiniz.