Beton Kesme

Beton Kesme Fiyatları

beton kesme hizmetleri
telefon
Telefon Numaralarımız
mail
İletişim E-Maili
konum
Adres

Sülüntepe Mah. Mevlana Cad.
Fazilet Sok. No:28 Pendik İstanbul
Konum Al

Beton kesme   fiyatları, beton kesme makinesinin kullanım amaçlarına göre değişir. Aynı zamanda çeşitlerine ve içeriğinde yer alan sistemlere göre de farklılık gösterir. Beton kesme fiyatları yapılan işe göre de değişir. Kesme işlemlerinde amaca yönelik olarak doğru kesiler ve delikler için tam donanımlı bir makine olmalıdır Fiyatlar kullanım alanına ve işleme göre değişir. Beton kesme makinelerinde de farklı birçok türü ve işlemleri olduğu için   farklıklar bulunur.  Beton kesme uygulamaları daha çok betonarme yapılarda kullanılır. Ayrıca, beton duvar döşemelerin kesim ihtiyacında kullanılır ve fiyatlandırma yapılır.

Fiyatlandırmalar genellikle projelendirme veya uygulamadan önce alana ve işleme göre değişir. Ayrıca ek kapı, pencere, tesisat, havalandırma boşlukları, yangın tesisat boşlukları ve çeşitli teçhizat boşlukları için beton kesme makineleri vardır. Bunlar makine boşlukları gibi alanların kesim işlemleri için uygun beton kesme makineleridir. Beton kesme makineleri gelişmiş yapıların beton kesim işlemi sırasında yapı içerisinde ufak   kalıp hazırlama uygulamaları için tek parça halinde beton kesimi yaparlar.

Beton kesme işlemleri yapılarda boşluklar açılması için tercih edilen beton kesme uygulamalarıdır. Bu uygulamalar da işlemin türüne, çapına ve zorluğuna göre fiyatlandırma görülür. İnşaat ve yapılarda beton kesme için kullanılan karot ve hidrolik kesim şekilleri için değişik fiyatlar uygulanır. Bu makinelerin işlevleri ve fonksiyonları birbirinden farklıdır. Beton kesme fiyatları özellikle makinelerin kalitesine göre değişir. Kaliteli kesme makineleri ile hasar, çatlak veya kırık problemi olmaz. İşlemler pürüzsüz şekilde kesme işlemi tamamlanır.  Kaliteli bir beton kesme ile betonlarda ve yapılarda düzeltme yapmaya gerek kalmaz.  Beton kesme fiyatları ayrıca    hizmetin kalitesi de   önemlidir.  Yapı işlerinde zamanında ve sorunsuz işler özellikle kaliteli beton kesmeler seçilmelidir.

Beton Kesme

Beton Kesim Birim Fiyat

Beton kesme işlemlerinde birim işlemlerinde birkaç yöntem vardır. Bunlardan ilki hidrolik beton kesme makinesi ile beton kesmedir. Bu yöntemle betonlar ölçülere ile kesme işlemi görürler.  Fiyatlar bu birimlere göre düzenlenir. Özellikle yapılacak işlerde betonların konulacağı alana göre kesimler sağlanır. Beton kesim işi her kalınlıktaki betonların kesim işlerinde kullanılır. Bu işlemler makineye takılan testereler vasıtası ile yapılır. Ayrıca betonları birimlerine göre    zeminde veya duvarda kesebilen makinelerdir.  Beton kesme makinesi ile kesilen betonlarda, yapıya   zarar verilmez. Beton kesme birim fiyat yapılacak olan işe göre de değişir. Ayrıca beton kesme uygulanacak zemin birim fiyatlarda önemlidir.

Beton kesme işlerinin konusu ve büyüklüğü birim başına fiyatları etkiler. Beton kesme firmaları özellikle uygulama yapılacak olan alanının mesafesine göre de fiyatlandırma yaparlar. Beton kesme makinelerinde hız ve işlevsellikler de birim fiyatları etkiler.  İşlemin birim fiyatlarını etkileyen bir diğer unsur da betonlar da ne ölçüde işlem yapılacağıdır. Örneğin büyük betonlar için farklı işlemler uygulanır. Daha çok büyük yapılara gerçekleşen bu işlemler de betonların enine, çapına göre birim fiyatlar belirlenir. Ayrıca beton kesme birim fiyatlarında cm olarak hesaplama yapılır. Betonlarda birim fiyatlar derinliğe göre de değişir.

Beton kesme birim fiyatlarında beton kalınlığı da önemlidir. Buna istinaden beton kalınlığı ve yerin durumuna göre değişiklikler olabilir. Ayrıca talep edenlere istinaden beton kesme makineleri ile istenilen ölçü ve birimler de beton duvarları sorunsuz işlem görür. Birim fiyatlar da kullanılacak olan makinelerin çeşidi ve kullanım amacı da etki eder. Örneği karot beton kesme için beton birim fiyatları farklıdır. Hidrolik Raylı kesme farklı işlem yapar ve fiyatları buna göre değişir. Telli beton kesme, derz kesim gibi beton kesim uygulamalarında farklı birim hesaplar yapılır.

beton kesme fiyatları

Karot Beton Kesici

Karot ile beton kesme işleminde   büyük çaplarda kesilecek olan betonlar için işlem sağlanır. Buna istinaden yapı ve inşaat işlemlerinde karot makineleri yardımı ile betonlar kesilir. Karot ile beton kesme de ayrıca kullanılan makinelerin kesme işlemine özel fonsiyonları vardır. Bu özellikle hidrolik beton kesme sistemleridir. İşlevsel olarak titreşimsiz ve darbesiz olduğu için taşıyıcı sisteme herhangi bir zarar vermez. Böylece beton kesme işleminde hasar çatlak olmadan ve etrafa zarar vermeden işlem sağlanır. Karot beton kesici de ayrıca hidrolik beton kesme uygulaması vardır. Bu uygulama ile betonu kesen testere bir ray üzerinde hareket eder. Böylece beton üzerinde düzgün bir kesim yapılır.

Karot beton kesme işlemi daha çok yapı işlerinde döşeme tesisatlarında, alt yapı işlemlerinde kapı ve pencere gibi bina betonlarında uygulanırlar. Aynı zamanda yapılacak olan inşaat işlerinde tesisatlar için boşluk açılımları gerçekleşir. Karot kesici işlemlerinde silindir şeklinde betonun delinmesi gerçekleşir.

Beton Kesme Yapan Firmalar

Günümüz teknolojisi ile beton kesme firmaları taleplere göre istenilen çap ve derinlikte beton kesim makineleri ve işlemleri sağlar. Buna istinaden beton kesen karot makinesi ile istenilen beton delme işlemi rahatlıkla yapılabilir Beton kesme makinesinin çeşitleri oldukça fazladır. Bazı beton kesme yapan firmalar  makineler ile  sulu ve susuz delme teknolojisine sahip makineler sunarlar. Bazı firmalar da elektrikli veya hidrolik olanları mevcuttur.

Delinecek olan betonun kalitesine göre beton kesme firmaları vardır. Betonlar uygun karot kesme makinelerinde karot ucu kullanılması gerekir. Betonun şeklinde göre karot ucu üreten firmalar beton delme işleminde işlev sağlar. Beton kesme yapan firmaların sunduğu hizmetler şunlardır.  Karot ile beton delme, karot ile beton kesme, hidrolik kesme, alanlarında faaliyet gösterirler.

Ayrıca firmalar beton kesme işlemi yapılan yere göre de farklı hizmetler verir. İnşaatlarda, kanal işlerinde ve diğer yapılarda sunulan hizmetler farklıdır. Özellikle karot makinaları deprem uygulamalarında betonda numune almak için uygulama yapar. Buna bağlı olarak firmalar da her alan ve uygulama için beton kesme hizmetleri vardır.