Karot

Kartal Karot

telefon
Telefon Numaralarımız
mail
İletişim E-Maili
konum
Adres

Sülüntepe Mah. Mevlana Cad.
Fazilet Sok. No:28 Pendik İstanbul
Konum Al

Karot özellikle inşaat sahalarında kullanımıyla ün salmış bir makinedir. Genel manada amacı delik açmak olan makine örnek almak içinde kullanılabilir. Fonksiyonel bir makine olmasının yanında buna bağlı olarak zaman konusunda ciddi tasarruf sağlar. Ayrıca makine sayesinde delik açma yöntemi yeni bir boyut kazanmıştır. Geleneksel yöntemlerde karşımıza çıkan sorunlar bu makine sayesinde ortadan kalkmış ve daha profesyonel sonuçlar alınır hale gelinmiştir.

Karotun Tarihçesi

Karot, İsveçli bir maden mühendisi olan tarafından bulunmuştur. Maden alanları son derece zorlu iş sahaları olması sebebiyle kolaylaştırıcı makinelere sıklıkla ihtiyaç duyulan yerlerdir. Karot makinesi maden sahasında son derece etkili sonuçlar vermesi nedeniyle tanınır hale gelmiştir. Karot günümüzdeki sondajlar ile aynı çalışma prensibine sahiptir. Özel uçları sayesinde yüzeyi delmeye başlar. Daha sonra ise yeterli derinliği gelindiği zaman parçayı bulunduğu yerden çıkartır. Böylece delik açma işlemi tamamlanmış olur. Çıkarılan parçaların havuca benzetilmesi nedeniyle karot ismini almıştır.

Kartal Karot Firmaları

Karot makinesi kullanımı birçok avantaj sağlamak ile birlikte ciddi bir profesyonellik gerektirir. Acemice yapılan uygulamalar sonucu çeşitli kazalar meydana geldiği bilinen bir gerçektir. Karot ucu cihaza yeterli sevide tutturulmadığı zaman cihazdan fırlama olasılığı bulunur. Bu durum ciddi yaralanmalara sebebiyet verebilir. Ayrıca karot makinesinin delme işlemi öncesinde zemine yeterli şekilde sabitlenmemesi halinde makinede istenen performansın alınması son derece zordur.

En önemlisi ise binada meydana gelebilecek olan hasarlardır. Binalar günümüzde son derece güvenlikli ve sağlam bir şekilde inşa ediliyor. Ancak binanın en güçlü aynı zamanda en hassas yeri ise kolonlardır. Kolon üzerinden alınacak yanlış bir parçanın tüm bina güvenliğini tehlikeye atacağı unutulmamalıdır. İstenmeyen sonuçların ortaya çıkmaması için ise bu alanda uzman hizmet sağlayan Kartal karot firmaları tercih edilir.

Karot Makinesi Kullanım Alanları Nelerdir?

Karot makinesi özellikle zorlu iş sahaları olan maden, inşaat gibi alanlarda sıklıkla tercih edilen bir makinedir. İnşaat ve şantiye alanlarında binanın en kısa zamanda ve en iyi şekilde tamamlanması her sektörde olduğu gibi önemlidir. Kartal karot firmaları sayesinde çalışanların ciddi vakit kaybı yaşamalarının önüne geçilmiş aynı zamanda kusursuz sonuçlar elde etmek mümkün hale gelmiştir.

İnşaat sektörünün dışında yapı denetim alanında kullanılan karot, parça almak için en ideal araçtır. Alınan parçanın bu analiz edilmesi sonucu ise binanın yıkılıp yıkılmayacağı kararlaştırılır. Bazı durumlarda bina için sadece güçlendirme çalışması yapılmasının yeterli olabileceği de kararlaştırılır. Karot makinesinin bir diğer kullanım alanı ise icat edilmiş olduğu maden sahasıdır. Cihaz madencilik alanında halen aktif kullanımda bulunuyor.

Karot Makinesinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Karot makinesi kullanımının sağladığı en büyük fayda zamandan kazanım sağlamasıdır. Cihazın kullanımı geleneksel yöntemleri ile saatler sürebilecek delik açma işlenin sadece birkaç dakika içerisinde tamamlanmasını sağlar. Bu sayede zamandan tasarruf sağlanmış olur. Diğer bir kazanç ise Kartal karot firmaları sayesinde titreşim oluşmadan delme işlemi yapılabilmesidir. İşlem yapılacak olan yüzey her olursa olsun yaratılacak titreşim işlem uygulanacak olan bölge dışını da etkiler. Bu durum çoğu zaman çatlaklara veya kırıklara neden olabilir.

Karotun titreşim oluşturmadan etkili bir şekilde delme işlemini yapabiliyor olması ise doğabilecek tüm sorunların ilk andan itibaren önüne geçilmesi demektir. Ayrıca karot makinesi sayesinde delme işleminin yanında profesyonel bir kesme işlemi de uygulanabilir. Kimi zaman inşaat alanında yapı denetim uzmanları ile inşaata beton sağlayan firma arasında anlaşmazlık durumları oluşabilir. İki tarafın beton üzerinde mutabık kalamaması durumunda karottan yararlanılır. Karot sayesinde alınan parça incelenerek betonun inşaat için yeterli kalitede olup olmadığına karar verilir.