Karot

Karot Firmaları

Beton Delme
telefon
Telefon Numaralarımız
mail
İletişim E-Maili
konum
Adres

Sülüntepe Mah. Mevlana Cad.
Fazilet Sok. No:28 Pendik İstanbul
Konum Al

Karot delme makinesi olarak tanımlanabilir. Bunun dışında numune almak içinde kullanılır. Ancak delme işleminin bu alanda tecrübe kazanmış kişiler tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Cihaz acemi ellerde kullanmasının zor olması yanında geri döndürülmesi mümkün olmayan hasarlara da sebebiyet verebilir. Bu yüzden karot firmaları iyi seçilmelidir.

Beton Duvar Delme

Karot Firması

Karot makinesi sayesinde geleneksel yöntemleri ile uzun süreler alan delme işlemi günümüzde birkaç dakika içinde halledilebilir hale gelmiştir. Bu delme işleminin profesyonel kişiler tarafından yapılması istenmeyecek durumların önüne geçer.

Uygulama yapacak olan kişiler bu alanda sertifika almış ve zaman içerisinde tecrübe kazanmış olan profesyonellerdir. Karot firması bu alanda uzmanlaşmış personelleri sayesinde hizmet verir. Ancak hizmet alınacak olan firma iyice araştırılmalı ve sektörde kendini ispatlamış olmasına dikkat edilmelidir.

gebze karotçu

Karot İşleri

Karot makinesi fonksiyonel bir makine olasından ötürü farklı amaçlarda kullanılabilir. Karot işleri genel olarak delme ve örnek alma olarak düşünülebilir. Makine ile duvarda veya kolonda delik açma işlemi kolaylıkla yerine getirilebileceği gibi örnek alma işlemi de gerçekleştirilebilir.

Cihaz özellikle inşaat sektörünün gözbebeği olmakla beraber daha birçok sektör tarafından kullanılır. Hatta binalara güçlendirme çalışması yapılması veya yıkımına da bu cihaz sayesinde alınan örnek ile karar verilir.

Beton Delme

Karot İşi

Karot işi genel olarak delik açma ve örnek almadır. Birçok farklı ölçüye sahip olan uçları sayesinde farklı ebatlarda delikler açılabilir ya da her biri kendine has olacak şekilde kesimler yapılabilir. Cihaz bunların ışında kaya ve mermer delmekte de son derece etkili sonuçlar verir.

Delme işleminin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için doğru ucun seçilmesi ve makinenin uygulama yapılacak olan yere sıkı bir şekilde sabitlenmesi gerekir. Karot işi dikkatli olunması halinde yüzeyde gerçekleştirilecek olan delme ya da paraca alma işlemi kısa bir zaman dilimi içerişinde halledilebilir.

Beton Delme

Karot İle Delik Açma Pozu

Karot ile delik açma pozu fiyatlandırması kendine özel olarak yapılır. Açılacak olan delik boyutlarına göre fiyat belirlenir. Her işlem sırasında farklı ölçülere sahip olan uçlar kullanılır. 20 mm’den 500 mm’ye kadar olan delikler karot cihazı ve delme işleminde kullanılan uçlar sayesinde kolaylıkla halledilebilir.

Karot cihazı farklı ebatlarda imal edilir ve belirli bir standardı yoktur. Delinecek olan yere göre en doğru karot cihazının seçilmesi gerekir. Bu sayede daha etkili sonuçlar alınması mümkün olur.

beton duvar delmek

Karot İle Beton Delmek

Karot ile beton delmek oldukça kısa zaman içerisinde gerçekleştirilebilen bir uygulamadır. Geleneksel yöntemler ise karotla varılan sonuca ulaşılması mümkün değildir. Ayrıca karot zaman bakımından oldukça fazla tasarruf sağlar.

Delme işlemi yapılacak olan bölge dışında herhangi bir yerde deformasyona uğrama görülmez. Yani diğer bir deyişle cihaz son derece pratik ve temiz çalışan bir makinedir. Böylece karot ile beton delmek daha kolaydır.

karot birim fiyat

Karot Makinesinin Faydaları Nedir?

Karot makinesi sayesinde beton delmek oldukça kolaylaşmıştır. Geleneksel yöntemler ile oldukça uzun süren işlemler karot sayesinde kısa bir zaman dilimi içerisinde halledilebilir hale geldi. Bunun yanında eski yöntemler ile delik açma ve parça alma işlemi ciddi bir insan gücüne ve dikkatine gerek duyar. Ancak karot makinesi sayesinde bunlara gerek kalmamış ayrıca işçilik masrafları da azalmıştır.

Karot onlarca işçinin yapması gereken işi çok daha kısa ve daha profesyonel şekilde yapabilen bir cihazdır. Ayrıca duçara ya da kolana delik açılması sırasında kullanılan aletler delinecek olan bölgenin yanında diğer alanlara da zarar verir. Çeşitli çatlaklar ve kırılalar meydana gelebilir. Ancak karot sadece delinecek olan bölgeye odaklanır. Gücü ve tasarımı sayesinde diğer bölgelere hiçbir şekilde zarar vermeden sadece delinecek bölgeyi kısa zaman içerisinde deler.

beton delme karot fiyatları

Karot Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her meslek profesyoneller tarafından icra edildiği zaman güzel sonuçlar verir. Karot makinesinin kullanımı kolay değildir. Kulaktan dolma bilgiler ve acemice kullanımı sonucu farklı sonuçlar ortaya çıkabilir. Hatta bu sonuçların bazıları geri döndürülemez boyutlara ulaşabilir.

Delme işlemi öncesi doğru ucun seçilmesi gerekir ve daha sonra uç makineye takılır. Bunun yanı sıra makinenin delinecek olan yere sıkı bir şekilde monte edilmesi gerekir. Gerekli olan her şey yapıldıktan sonra karot çalıştırılır.

karot beton delme kesme

Karot Hangi Alanlarda Kullanılır?

Karot son derece hızlı ve pratik sonuç verebilen bir makinedir. Bu nedenle birçok sektörün gözdesi durumundadır. İnşaat alanı en çok tercih edildiği ve kullanıldığı alandır. Kapı ve pencere yeri açma konusunda oldukça hızlı ve kusursuz sonuçlar veriyor olması tercih sebebi olmuştur. Böylece yaşanması kuvvetle muhtemel olan insan hatalarının önüne geçilebilir.

Karot makinesinin bir diğer kullanımı alanı da örnek almadır. Beton kalitesinin test edilmesi gerektiği durumda da yine karottan yardım alınır. Parça profesyonel bir şekilde çıkartılması gereken yerden çıkartılır ve gerekli incelemeler yapılır. Mermer ve kaya delme konusunda da hızlı ve sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor olması bu alanlarda da kullanımını mümkün hale getirmiştir. Hangi sektörde tercih edilirse edilsin. Makine son derece iyi bir performans sergiler.