Beton Kesme

Tepeören Karot

Tepeören Karot
telefon
Telefon Numaralarımız
mail
İletişim E-Maili
konum
Adres

Sülüntepe Mah. Mevlana Cad.
Fazilet Sok. No:28 Pendik İstanbul
Konum Al

İnşaat sektörlerinde beton delme ya da beton kesme makinesine karot adı verilir. Karot geçmişte kullanım alanları daha kısıtlıyken günümüz itibariyle gelişen teknolojilerle beraber pek çok alanda da kullanım göstermeye başladı. Karot makineleri silindir bir şekle sahip olan betonları delip kesebilen bir alettir. Karot cihazları genelde delik açılması ya da kesilmesi gereken sert zeminleri kesmek ya da delmek için kullanım gösterir.

Aynı zamanda yüksek bir basınca sahip olmasından dolayı karot cihazları sert zeminlerde beton zeminlerde ya da mermer zeminler gibi alanları da kolayca kesip delebilir. Sizler de Tepeören beton delme ile binalarınızda ya da apartmanlarınızdaki sert zeminleri deldirip binanın dayanıklılığı ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tepeören Beton Delme

Tepeören Beton Delme

Tepeören beton kesme  ile binalardaki veya apartmanlardaki kesilip delinmesi zor alanlar, karot cihazları ile kolay bir şekilde kesilip delinebilir. Karot cihazlarının temel amacı binanın ya da apartmana dayanıklı olup olmadığını gösteren beton numunelerini almasıdır. Alınan bu beton numuneleri gerekli test ve işlemlerden geçtikten sonra binanın dayanıklılığı ile ilgili bilgi sahibi de olunmuş olunur. Böylece olası bir doğal afette yıkılacak ya da dayanıklı kalabilecek binalar da karot cihazları ile tespit edilmiş olunur. Sizler de Tepeören karotcu ile binalarınızın karot cihazları ile kontrol edilmesini sağlayabilirsiniz.

Tepeören Beton Kesme

Tepeören Beton Kesme

Tepören duvar kesme ya da delme cihazı olarak bilinen karot artık günümüzde daha yaygın hale gelmeye başladı. Böylece karot cihazları kullanım alanlarını da genişletti. Karot cihazlarının kullanım bölümleri şunlardır. Döküm yapılan taze betondan numune alma işleminin yapılamaması, olası bir doğal afette binanın sonraki durumu, altyapı döşeme çalışmalarında duvarların dayanıklılık hali ve tadilat işleri gibi pek çok kullanım bölümüne sahiptir.

Karot cihazlarının kullanım alanları ve yerlerine göre de bu cihazların türlerinde de değişiklikler olabilir. Genel olarak kullanılan İki tür karot cihazı mevcuttur. Bunlardan biri el karotu diğeri ise sulu karot cihazıdır. Sulu karot cihazları genelde sulu alanlardan beton numunesi alabilmek için kullanılan cihazdır. El karotu ise el yardımı ile kullanılan karot türüdür.

Tepeören Duvar Delme

Tepeören Duvar Kesme

Günümüz itibarıyla karot cihazı kullanmanın pek çok avantajı mevcuttur. Karot cihazı binanın dayanıklığında tam bir sonuç veren oldukça pratik bir cihazdır. Karot cihazı sert alanları delip keserek beton numune örneklerini alır. Ayrıca alacağı numune örneklerini kısa bir zaman içerisinde yapabilir. Karot cihazları sadece numune alınacak yerde oyuk açar.

Numune alımı esnasında alınan yerlerde kırıklar dökülmeler veya çatlaklarda oluşmaz. Karot cihazları ile hedeflenen amaç doğrultusunda doğru numune örnekleri de alınabilir. Ayrıca karot cihazlarının pek çok türde cihaz ucu bulunduğu için ihtiyaç durumuna göre farklı oyukları mevcuttur.

Tepeören Karotcu

Tepeören Karotcu

Betondan karot numunesi alınırken en uygun numune alanlarından alınması gerekir. Ayrıca bu numunelerin tam bir ölçüde olması da büyük önem arz eder. Çünkü bu numune binanın dayanıklı olup olmadığı hakkında bilgi verecektir. Ayrıca karot numuneleri için en az 9 adet en fazla 17 adet numune alımı işlemi yapılabilir.

Bu numunelerin alınabilmesi için 28 günden önceki yaş betonlardan alınması daha iyi olacaktır. Çünkü yaş betondan alınan numuneler testlerde daha doğru bir sonuç verecektir. Karot numunesi alınma işlemi yapılırken alınan yerde tesisat borularının ya da hattının olunup olunmadığına da dikkat etmek gerekir. Bu konuda detaylı bilgi ve kaliteli hizmet için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.