Karot

Beykoz Karot

Beykoz Karot
telefon
Telefon Numaralarımız
mail
İletişim E-Maili
konum
Adres

Sülüntepe Mah. Mevlana Cad.
Fazilet Sok. No:28 Pendik İstanbul
Konum Al

İnşaat sektöründe bir tür beton delme ve kesme karot günümüzde gelişmiş teknolojiler ile pek çok alanda kullanılır. Karot günümüzde silindir şeklinde beton delme işlemine verilen isimdir. Karot nedir sorusunun yanıtını verdikten sonra bir de karot ile beton delme hakkında merak edilenler vardır. Beykoz beton delme makinesi çoğunlukla delinmesi de kesilmesi zor olan alanları delmek kesmek için tercih edilir.

Ayrıca beton zemin ve mermer gibi alanlarda da basınç derecesini ayarlanarak kullanılmış olması da cihazın başka bir özelliğidir. Duvar testi için yapılmış olan ilk karot duvar delme işleminde alınan parçalar havuç şeklinde olduğu için yapılan işleme ve cihaza havuç isminin verilmesine neden olmuştur.

Beykoz Beton Delme

Beykoz Beton Delme

Beykoz beton kesme makinesi olan karot kullanım alanları evvelden sadece numune almakla sınırlı iken günümüzde hayli bir şekilde geniştir. Bu alanların içinde yer alanlar ise şu şekilde sıralanır.

  • Döküm anında taze betondan alınmış olan numunelerin dayanıklı olmasının düşük çıkması
  • Beton üreticisi ve kontrol yapı denetim arasındaki ihtilaf durumu
  • Beton döküm anında taze betondan numune alınmamış olması
  • Beton yerleştirme ve kür gibi uygulamaların yeterliliğinin tespit edilmesi
  • Güçlendirme de yıkım gibi kararların alınması
  • Deprem ve yangın gibi durumlardan sonra yapının kontrolünde
  • Tadilat işleri kapı pencere yeri açma
  • Kablo ve altyapı döşemeleri çalışmaları ve gide açma

Bütün bunlar için tercih edilmiş olan Beykoz karotcu cihazının çeşidi farklı şekilde olmaktadır. Kullanım bakımından kolay olsun istenilir ise sulu karot makinesi ya da beykoz duvar kesme de tercih edilir.

Beykoz Beton Kesme

Beykoz Beton Kesme

Sulu karot makinesi beton kesim işleminde daha fazla basınç uygulayabilmek ve betonu daha kolay bir şekilde kesip ya da delebilmek adına kullanılan beton delme cihazıdır. Karot makinesi elektrik ile çalışıp elle veya sehpa üzerine kurulumu yapılarak kullanılır. El karotu nedir diye merak edenler için ise sehpa üzerine kurulu olmayan el ile çalışılan matkaba benzer bir cihaz ifadesi ile tanımı yapılabilir. Manuel kullanım olarak ifade edilebilir.

Beykoz Karotcu

Beykoz Karotcu

İnşaat veya herhangi bir sektör için günümüzde hızlı olmak ve pratiklik son derece önemli bir durumdur. Bu sebeple karot nedir ve avantajları nelerdir gibi sorular sorulduğunda ilk olarak pratik bir beton delme cihazı cevabı verilmesi uygun olur. Bu cihazın el veya yere sabit bir şekilde kurulumu yapılarak kullanılan modelleri operatöre büyük kolaylık sağlar. Sulu ya da kuru her iki şekilde de basınç sistemi ile çalışması cihazın sert zeminde sıfır hata ile çalışma yapmasını sağlar.

Kısa süre içinde başarılı işler yapmaya yardımcı olan karot makinesi sadece delinecek alanda oyuk açar diğer kısımlarda çatlak ya da kırık olmasına neden olmaz. Beton numarası alınmak istenilen beton zemine herhangi bir zarar vermeden sadece küçük bir parça almaya imkân tanır. Amaca yönelik olarak doğru kestiler ve delikler oluşturur farklı pek çok tür ve delici ucu bulunduğu için ihtiyacı yönelik olarak farklı büyüklüklerde oyuklar açılmasını sağlar.

Beykoz Duvar Kesme

Beykoz Duvar Kesme

Beykoz duvar kesme özelinde ideal olan karot alınma işlemi için numunelere en uygun yerlerden alınmalı ve ideal ölçüde alınması gerekir. Analiz için yeterli oranda numune alınmalı ve 28 günden yaşlı betonlardan alınması uygundur. Numune alımı yapılırken mevcut tesisat hakkında dikkat edilmeli ve yapıya en az şekilde zararın dokunulması sağlanmalıdır. Bu konuda kaliteli hizmet veren firmamızdan yardım alabilirsiniz.