Beton Kesme

Körfez Karot

Körfez Karot
telefon
Telefon Numaralarımız
mail
İletişim E-Maili
konum
Adres

Sülüntepe Mah. Mevlana Cad.
Fazilet Sok. No:28 Pendik İstanbul
Konum Al

İnşaat alanlarında genellikle beton kesme ya da beton delme olarak bilinen makineye verilen addır. Karot günümüz itibarı ile gelişen teknolojiler ile beraber artık pek çok alanda kullanım gösterir. Karot genelde delik açılması ya da kesilecek olan alanları kesmek ya da delmek için kullanım gösterir. Karot makinelerinin beton zemin ya da mermer gibi sert alanlarda da yüksek basınç derecesine sahip olmasıyla bu cihaz oldukça farklıdır.

Ayrıca istenilen basınç derecesine her türlü ayarlanabilir. Karotun kullanım alanları temelde binaların dayanıklılığını ölçmek olarak bilinse de farklı pek çok alanda kullanım gösterebilir. Sizler de Körfez beton delme ile binanızın ya da apartmanımızın betonun dayanıklı olup olmadığını ölçtürmek isterseniz iletişime geçebilirsiniz.

Körfez Beton Delme

Körfez Beton Delme

Körfez beton kesme ile hem binaların hem de apartmanların sert alanlarından karot makineleri ile numune almak mümkündür. Artık karot makineleri sadece numune alırken günümüzde kullanım alanlarını genişletmeye başladı. Bu alanlar ise şunlardır. Taze yapılmış bir apartmandan alınan beton numunesinin dayanıklılık olarak düşük çıkması, taze betonlardan numunelerin kolay alınamaması, kür testleri sonucunda binanın yeterli olup olmadığının tespiti edilememesi, doğal afetlerden sonra binaların durumu, tadilat işlerinde ya da gider açma gibi pek çok alanda karot tercih edilir. Karot cihazları numune alınacak olan yerin türüne göre de değişiklik gösterebilir.

Körfez Beton Kesme

Körfez Beton Kesme

İnşaatlarda, binalarda ya da apartmanlarda yapımı günümüz itibariyle hız ister. Fakat hızlı yapılan binaların da gelecek zamanlarda dayanıklı olup olmadığı karot cihazları ile kolayca tespit edilebilir. Karot makineleri el yardımı ile yere sabitlenerek kolayca numune alma işlemi yapılır. Karotun pek çok avantajı da mevcuttur. Avantajları ise şunlardır. Karot ile kısa bir zaman içerisinde binanın dayanıklılığı için numune alma işlemi hemen yapılabilir. Karot cihazları sadece kesilecek ya da delinecek olan alana oyuk açar.

Ve binanın, apartmanın diğer bölümlerinde herhangi bir çatlaklıkta meydana gelmez. Karot makineleri ile beton numunesi alınacak olan yere betona herhangi bir zarar verilmeden alınması sağlanır. En büyük avantajı ise karot makineleri binadan almış olduğu beton numunesi ile binanın dayanıklı olup olmadığı yönünde tam bir sonuç verir. Sizler de Körfez beton kesme ile binalarınızda dayanıklılık testleri yaptırabilirsiniz.

Körfez Karotcu

Körfez Karotcu

Körfez karotcu kolondan ya da binanın herhangi bir yerinden karot alma işlemini yapmadan önce genel olarak kolonların bazı yerlerini kontrol etmelidir. Çünkü karot alınmaması gereken yerden karot alındığında bu bina ya da apartman için büyük bir sorun teşkil edebilir. Kolondan karot olma işleminde dikkat edilmesi gereken hususlar ise şunlardır. Donatı cihazı ile kontrol edilip donatı olmayan yerlerden karot alınması gerekir.

Ayrıca bir kolondan sadece bir karot numunesi alınmalıdır. Eğer kolon kenarları 30 santimden daha azsa bu yerlerden karot alınamaz. Binaların sıklaştırma bölgelerinden de karot numunesi alınamaz. Karot numunesi alındığında da kolonun 3 santim iç bölgesinden alınma işlemi gerçekleştirilir. Böyle yapılmasının nedeni ise içeriden alınan karot numunesi ile betonda parçalanma ya da dökülmede olmayacaktır.

Körfez Duvar Kesme

Körfez Duvar Kesme

Körfez duvar kesme ile karot numuneleri tam bir şekilde alınması amaçlanır. Böylece apartmanlarda ya da binalarda herhangi bir çatlaklık parçalanma ve dökülmede meydana gelmeyecektir. Karot dayanıklılığına etki eden pek çok faktör bulunur. Bunlar karotun nem durumu, yaşı, alınan bölge ve çapıdır. Firmamızla bağlantıya geçerek istediğiniz karot hizmetini gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.