Beton Kesme

Raylı Beton Kesme

raylı beton kesme
telefon
Telefon Numaralarımız
mail
İletişim E-Maili
konum
Adres

Sülüntepe Mah. Mevlana Cad.
Fazilet Sok. No:28 Pendik İstanbul
Konum Al

Betonun donatılıya da donatımsız betonda, yatay, dikey ve 180° açıyla, titreşim ve hasar olmadan 50 cm kalınlığında kesilmesi işlemine raylı beton kesme işlemi verilir. Yaygın bir kullanım alanına sahip olanbu beton kesme sistemi, ince işçiliğe gerek duyulan yerlerde, özellikle kapı ve pencerelerin açılması, duvarların belli bir ölçü ve düzlükte kesilmesinin yanında zemin uygulamaları için raylı beton kesme makinelerine birçok alanda ihtiyaç duyulur. Bu yöntemin en büyük avantajı hiçbir şekilde titreşim yapmaması, toz oluşturmaması ve binanın diğer yapılarına zarar vermemesi nedeniyle güçlü bir teknik olmasıdır.

beton kesme şirketi

Hidrolik Beton Kesme

İnşaat alanında büyük bir kolaylık sağlayan hidrolik beton kesme işleminde yapılması gereken ilk şey kesilecek betonun üzerine raylı sistem uygulanmasıdır. Bu sayede ray üzerinde hareket eden makine duvarın kesilmesini pratik bir şekilde gerçekleştirir. Bu makine sayesinde 60 cm’ye kadar delme işlemleri yapılabilir. Firmamız tarafından sunulmakta olan beton delme hizmetleri ile hiçbir biçimde alana kesme işleminden kaynaklanan toz yayılması gibi olumsuz durumlar söz konusu değildir.

Dikey ya da yatay konumda sabitlenme niteliğine sahip olan bu sistem ile birlikte birtakım ek teçhizatlar yardımıyla yüksek alanlarda da kesim yapma imkânı vardır. Hidrolik beton kesmenin sağladığı avantajlar arasında titreşim oluşturmaması yer alır.

beton kesme ustası

Hidrolik Beton Kesme Avantajları

Hidrolik beton kesme kullanılırken binada yaşayan veya çalışan kişilere herhangi bir rahatsızlık verilmez. Hidrolik beton kesme ile beton üzerinde herhangi bir çatlak oluşması gibi durumlar söz konusu değildir. Sağlamış olduğu bu işlevler sayesinde güvenli ve kolay bir beton kesme süreci gerçekleşir.

Yaygın olarak betonarme perdelerdeki kesme uygulamalarının gerçekleştirilmesinde kullanım sağlayan bir yöntem olup, özel olarak tasarlanan bir rayın üstünde hareket ederek, kesici üniteye bağlı testerenin hareket etmesinden faydalanılır. Rayın kurulduğu alan ile paralel olacak şekilde işlevini gösterir. Perde, kolon, kiriş, döşeme gibi betonarme elemanlar üstünde fazlasıyla tercih edilir. Vibrasyon yapmadığı için etrafında yer alan betonlar üzerinde olumsuz durumlar meydana gelmez.

beton kesme ne kadar

Beton Kesme Makinesi Kullanım Alanları

Farklı yöntemler ile kıyaslandığı zaman oldukça sessiz bir çalışma ortamı yaratır. Hidrolik kesme makinesi, projede değişiklik yapılması istendiği durumlarda, gerek duyulmayan pencere ve asansör boşluklarının kesilerek düşürülmesinde de kullanılır. Hidrolik kesme makinesi yardımıyla uzaktan kumanda kullanılarak demir donatılı ve donatısız betonlarda titreşimsiz, hasar oluşturmaksızın, sulu, hidrolik raylı bir sistemdir.

Zaman anlamında büyük bir tasarruf sağladığı için işlerin hızlı bir şekilde bitmesini sağlar.  Betonun ve asfaltın herhangi bir sebepten dolayı kaldırılmasında, yüzeyin bütününe hasar vermeden istenilen yerdeki betonu doğru bir biçimde içindeki yapı ile beraber kesilmesini sağlayarak kaldırılmasına destek olur. Düz yüzeylerde kesildiği için yeniden düzeltme uygulaması yapılmasına ihtiyaç duyulmaz.

hidrolik beton kesme

Beton Kesme Hizmeti

Firmamız, alanında uzman bir ekip ile birlikte beton kesimi yapılması esnasında beton haricinde başka alanlara hasar vermeden işlemleri garantili bir biçimde ve müşteri memnuniyeti doğrultusunda gerçekleştirir. Betonun kesme kuvveti etkisindeki önemli noktaları dikkate alarak ona uygun bir şekilde planlama yapılması gerekir. Beton kesme hizmetleri, müşteri talebine uygun olacak şekilde belirlenmiş çaplarda vibrasyonsuz kesme sürecidir.

Ray üstünde hareket eden bir makine sistemi olduğu için uzaktan kumanda ile yönetilebilir. Bu nedenle oldukça güvenli beton kesme sistemi olarak yer alır. Beton kesme hizmetleri işlemi itinayla ve planlı yapılması önem gerektiren bir işlem sürecini kapsar. Beton kesme, binalarda değişiklik yaratmak için kullanılacak olan ve belirli bir sebepten dolayı betonun özel ekipmanlar ile kesilme işlemidir.