Karot

Karot Beton Delme Kesme

beton delme
telefon
Telefon Numaralarımız
mail
İletişim E-Maili
konum
Adres

Sülüntepe Mah. Mevlana Cad.
Fazilet Sok. No:28 Pendik İstanbul
Konum Al

Karot yapı işlerinde betondan numune almak  için  gerçekleşen işlemlerdir. Bu işlemlerde karot makinesi ile gerçekleşir. Bu makine ile betonda silindir şeklinde delme uygulamaları gerçekleşir. Buna istinaden, silindir  içerisinde kalan  ve havuca  benzeyen çıkartılır. Bu işlemlerde, betonu silindir şeklinde karot makineleri ile delinir. Özellikle bu işlemler. İnşaatlarda beton delme, kesme işlemleri ile gerçekleşir

Karot delme ve kesme işlemlerinde Sıfıra yakın titreşim ve kayma ile zedelemesi oluşur. Uygulamalar da istenilen yerden, istenilen şekil, büyüklükte ve çapta demir donatısı ile betonlar kesilir. Bununla birlikte blok çıkarma işlemleri çeşitli kesme makineleri ile gerçekleşir. Kesme makineleri yatay ve düşey konumlarda işlem görür. Böylece bu işlemler ile kullanılacak biçimde geliştirilir ve işlemler sağlanır. Karot beton delme kesme işlemlerini firma olarak itinalı şekilde yapıyoruz.

beton delme

Karot Delme

Karot beton delme işleminde Kalorifer tesisatı, pis-temiz su, baca delikleri, kapı ve pencere gibi bina betonlarına işlem uygulanır. Aynı zamanda klima, asansör ve merdiven boşluğu açılımları gerçekleşir. Yapı işlerinde, doğalgaz tesisatı delikleri ve benzeri demirli veya demirsiz her türlü betonarme binalarda işlem sağlanır. Betonlar bünyesinde yapılacak tadilat işlemlerinde bu uygulamalar kullanılır.  Karot işlemlerinde silindir şeklinde betonun delinmesi ile birlikte beton binalarda ihtiyaç beton delme ve beton kesme gibi yapı işlemleri gerçekleşir.

Karot işlemlerinde hidrolik beton kesme, asansör  yeri kesme ve açılımı gibi beton uygulamaları oluşur. Ayrıca halat ile beton kesme, elmaslı beton kesme, derz ile beton kesme işlemleri gerçekleşir. Karot işlemlerinde bir diğer beton kesme ve delme işlemi derz saha beton kesimidir. Özellikle yol yapımlarında asfalt beton kesme için bu uygulamayı kullanıyoruz.

beton delme

Karot İle Beton Kesme

Karot işlemleri ile birlikte beton çürütme beton kesme-duvar kesimi gibi inşaatlarda işlemler kolaylaşır. Karot ile beton delme ile bir parapet saç kesme ve tabla kesimleri rahatlıkla sağlanır. Karot işlemlerinde beton çürütme sistemi, donatılı zemin kesme işlemleri gerçekleşir. Hidrolik karot ile kesme ile birlikte, balkon beton kesimi ve merdiven beton kesme işlemleri sağlanır. Ayrıca hidrolik raylı kesme, karot delme kesme işlemleri yapılır. İnşaatlarda ve yapı işlerinde Duvar perde beton kesme delik açma işlerinde kullanılır. Ayrıca zemin ve diğer işler için Döşeme betonu kesme gerçekleşir. Bu işlemlerde ankraj-filiz-kırma oluşur.

Karot ile beton kesme ve delme işlemi ile birlikte karot uygulaması ile kolay ve hızlı işlem sağlanır. Ayrıca betona zarar vermeden, sessizce yapılması ile tercih edilir. Beton delmeden Karot makinelerini kullanan operatörler karotçu denir. Ve bu karotçular makineleri ile betonları keser ve delerler. Firmamızda bu konuda yetkin kişiler çalışıyor.

beton delme

Karot İle Beton Delme

Karot beton kesimleri özellikle İnşaatlarda betonda istenmeyen alanlarda gerçekleşir. Buna istinaden balyozla kırıp dökme olmadan, karot beton delme ve kesme işlemleri gerçekleşir. Ev ve diğer binalarda kolonlardan silindir şeklinde parça alınması için kullanılır. Özellikle. Deprem testinde karot makinesi ile yardım alınır. Ayrıca İnşaatınızın beton duvarında kapı veya pencere açma işlemlerinde bu yöntem kullanılır.

Ülkemizde özellikle bina yapımı ve yıkımları artış gösteriyor. Buna istinaden bina yıkım işlerinde karot uygulamaları gerçekleşir. Ayrıca betonlara uygulanan delme ve kesme işlemleri ile Binaya şekil veren uygulama yapılır. Isı yalıtım işlemlerinde Kalorifer, su tesisatı döşeme işlemlerinde uygulanır. Buna istinaden beton delme işleri için karot makineleri kullanılır. Karot beton delme ve kesmede Makine ile silindir şeklinde beton delme işlemleri gerçekleşir.

Bu makine genellikle delinmesi ve kesilmesi zor alanlarda delmek ve kesmek için tercih edilir. Ayrıca bu uygulamanın bir özelliği beton zemin ve mermer gibi alanlarda basınç uygulamasıdır. Bu basınç derecesi ayarlanarak kullanılarak işlem yapılır. Karot ile beton delme ve kesme Kullanım alanları şunlardır. Beton delme makinesi olan karot kullanımında betonlardan numune alınır. Beton kesme ve delme işlemlerinde Döküm anında taze betondan alınan numunelerin analizinde kullanılır. Özellikle Beton üreticisi ve kontrol ve yapı denetimde kullanılır. Betonda yerleştirme işlemlerinde ve kür gibi da analizde kullanılır.

Ayrıca Deprem ve yangın gibi durumlarda analiz için yapının kontrolü bu işlemler ile sağlanır. Güçlendirme ve yıkım gibi kararların alınması sonrası beton delme ve kesme işlemlerinde makineler kullanılır. Aynı zamanda tadilat işlerinde kapı ve pencere yeri açma ve kablo ve altyapı döşeme çalışmaları ile birlikte gider açma işlerinde karot makinesi kullanılır. Bütün bunlar için tercih edilen ve yapı beton işlerinde kullanılan karot cihazlarının birçok çeşidi firmamızda vardır.

beton delme

Hidrolik Beton Kesme

Hidrolik beton kesme uygulaması ile betonu kesen testere ray üzerinde hareket ederek işlem sağlar. Bu işlem ile betonun kesilmesi sağlanır. Buna istinaden düzgün bir şekilde kesim işlemi gerçekleşir. Bu işlemlerde demir donatılı veya donatısız betonlarda vibrasyonsuz, hasarsız tahribatsız işlemler sağlanır. Ayrıca yatay, dikey açılar ile istenilen kalınlığa kadar işlem sağlanır. Böylece betonu hidrolik kesim tekniği ile kesebilmek işlemleri sağlanır. Hidrolik beton kesme tekniği ile yüzeyin tamamına hasar verilmeden sorunsuz işlem yapılır. Ayrıca istenilen kesim çizgi halinde gerçekleştirilir. İşlemlerde kırma ve vinç ile parçanın nakli yapılır.

Hidrolik beton kesme işleminde asla çatmalar olmaz ve düzeltme işlemine gerek kalmaz. Aynı zamanda perde, döşeme, kirişi kolon, kapı pencere, parapet gibi işlemlerde uygulanır. Apartman ve diğer konutlarda asansör boşluklarının kesilmesinde uygulanır. Hidrolik beton kesme tekniği beton kesme işlemlerinde en çok tercih edilen sistemdir.

Hidrolik beton kesme işlemlerinde demir donatılı ve donatısız yatay ve dikey ve düşey açılarla işlemler yapılır. Ayrıca bu şekilde çalışabilen hidrolik veya elektrikli beton kesme makineleri vardır. Genel olarak bu sistem betonarme perde beton ve döşemi kesiminde kullanılır. Bu işlemde makine özel dizayn edilmiş bir rayın üzerinde hareket eden kesici üniteye gerçekleşir. Bu düzeneğim içeriğinde testerenin hareketinden yararlanılarak işlem sağlanır. Hidrolik kesme makinesi tadilat onarım kapı, pencere ve asansör boşluklarının kesilmesinde kullanıyoruz. Hidrolik kesme makinesi kumandalı bir sitemden oluşur. Ayrıca uzaktan demir donatılı ve donatısız betonlarda vibrasyonsuz, hasarsız tahribatsız sulu, hidrolik raylı bir sistem şeklinde çalışıyoruz.