Beton Delme, Beton Kesme

Beton Kesme Delme

gebze karot firmaları
telefon
Telefon Numaralarımız
mail
İletişim E-Maili
konum
Adres

Sülüntepe Mah. Mevlana Cad.
Fazilet Sok. No:28 Pendik İstanbul
Konum Al

Ülkemizde birçok eski yapılarda uygulanması gereken teçhizat, yangın ve havalandırma tesisatları gibi işlemler vardır. Aynı zamanda bina yıkım ve yapım işleri gibi işlemler için beton işlemleri uygulanır. Buna istinaden duvar veya döşemelerde uygun çaplı deliklerin açılması gerekir. Bu işlemler beton kesme ve delme uygulamaları ile yapılır. Aynı zamanda cam pencere, kapı oluşturulması gibi alanlarda beton kesimi uygulanması sağlanır.

Günümüzde genellikle beton kesme işlemi kullanılan makinelere göre, teçhizatlarda işlem görür. Ayrıca yapılarda silo, gaz tankları gibi   tek tabya yüksekliğine sığmayan ekipmanlar için deliklerin   açılmasında beton kesme ve delme makineleri kullanılır. Mimari değişiklik ve restorasyonlar için beton kesme işlemleri uygulanır. İnşaat ve diğer yapılarda parapet veya istinat duvarı gibi işlerde uygulamalar yapılır. Bu şekilde beton içeren duvarların kısaltılması sağlanır. Ya da betonların kesilerek tamamen kaldırılması işleminde uygulanan delme ve kesme işleridir.

beton delme

Beton Duvar Delme

Alanlarda ve kanalizasyonlarda su kanalları için betonların kesilmesi gereklidir. Ayrıca çeşitli döşeme beton veya şap kesim işleminde beton kesmeler gerçekleşir. Şantiyelerdeki binaların zayıflatılmasında kesme ve beton duvar delme işlemi sağlanır. Binaların ayrıca   hafifletilmesi için uygulanacak beton kesim işlemlerine ihtiyaçları vardır. İnşaatlarda şantiye alanından taşmalar olması durumunda taşan    balkonların, kaçak katların kesilmesi, döşeme beton kesimi gibi işlemler uygulanır.

Yapılarda, yeni binalar da veya diğer işler için betonarme alanlara kapı ve pencere açılması gibi uygulamalar da beton kesmeler ve delmeler gerçekleşir. Özellikle bu aşamalar kapı ve pencerelerin oturtulması ile oluşur. Bina içlerinde, yapı içerisinde havalandırma alanlarının açılması için betonların kesilmesi veya delinmesi gereklidir.

Ayrıca yangın ve diğer gerekli tesisatlar bacaları için beton kesim işlemi uygulanır. Aynı zamanda tasarımcılar ve mimarlar tarafından da dekoratif amaçlı beton kesimi de gerçekleşir. Beton kesme delmede  özellikle en çok kullanılan yöntem elmas tel ve karottur. Karot makinesinin duvara sabitlenen yapısı vardır. Böylece elmas ve tel yönteminde de avantajlar sağlanır.

Beton duvar delme işlemi çok farklı yüzeylerde uygulanabilir. Beton duvar delme işleminde dikkat edilmesi gereken önemli konular vardır. Beton delme gerçekleştirilirken en uygun delim noktası belirlenmelidir. Ayrıca beton duvar delme işleminde yapıya en uygun delme yönetiminin belirlenmesi gerekir. Böylece doğru işlemler sağlanarak zamandan hem ve maliyetten tasarruf edilir.

Ayrıca beton delme ile alanın etrafına zarar verilmesi   önlenmiş olunur.  Beton delme işleminin   yapıya en uygun cihazlar ile gerçekleşmesi gerekir. Ayrıca yine beton delim işlemlerinde binanın sağlamlık durumu ve risk durumu da analiz edilmelidir. Buna istinaden bina üzerinde beton duvar delme sonrasında oluşabilecek hasarlar düşünülmelidir.

beton delme

Beton Kesme Karot

Beton kesme karot işlemi ile birçok beton ve yapı uygulaması gerçekleşir. Özellikle   beton kesme ve kimyasal ankraj işlemleri başta gelir. Binalar da kırım yıkım tadilatlar beton kesme ile gerçekleşir. Yeni binalar veya yıkılacak binalar da beton kesme işlemleri önemlidir. Beton kesme karot işlemi ile kanalizasyonlar ve şebekeler için kanal açma işlemleri yapılır. Ayrıca derz kesme, asfalt kesme işlemlerinde karot ile betonlar kesilir.

Deprem dolayısıyla bina güçlendirme, bina yıkımı, kompresörlü kırım yıkımlar da en çok tercih edilen sistemlerdir. Beton kesme işlemlerinde, halat ile beton kesme, halat ile tel kesme, hizmetlerinde karot ile işlem sağlanır. Karot, inşaat sektöründe kullanılan beton kesme işlemini uygulayan makinelerdir.

İnşaat ve diğer yapılar da beton kesme işlemlerin yapılması için karot makinesine ihtiyaç duyulur. Karot beton kesme makinelerinin sisteminde makinenin tam anlamıyla çalışabilmesi gerekir. Bunun için delme sehpası ve elmas soketli karot ucu ile birlikte işlem görürler. İçeriğinde yer alan sistemle her türlü beton üzerinde kesme işlemi gerçekleştirilebilir.

Beton Delme

Beton Kesme Firması

Beton kesme firmaları yapılarda, inşaatlarda ve diğer temel işlerde beton kesme hizmeti sağlarlar. Özellikle işlem yapılacak alana göre makine hizmeti verirler. Bazı betonların türleri farklıdır. Dolayısıyla bu farklıklara göre çeşitli uygulamalar ve makineler vardır. Beton kesme firmaları da taleplere göre bu makine ve uygulama hizmetlerini sağlarlar.  Ayrıca beton kesme firmalarının hizmetleri arasında  elmas kesme, beton duvar kesmedüz testere   karot delme  tel kesme  gibi hizmetler yer alır.