Karot

Kartal Karotçu

Kartal Karotçu
telefon
Telefon Numaralarımız
mail
İletişim E-Maili
konum
Adres

Sülüntepe Mah. Mevlana Cad.
Fazilet Sok. No:28 Pendik İstanbul
Konum Al

Karot inşaat sektöründe betonları delmek kesmek için kullanılan kesme makinesidir. Artık günümüz itibari ile gelişmiş teknolojiler ile beraber karot cihazları da hemen hemen pek çok alanda kullanılmaya başlanmıştır. Karot makinesi silindir şeklindeki beton delme makinesidir. Karot makineleri genellikle betonların kesilmesi ya da delinmesi de veya zor alanları kesmek ya da delmek için kullanılır.

Ayarlanabilir yüksek basınca sahip olduğu için karot makineleri beton zemin mermer gibi her türlü sert alanda oldukça büyük etkiye sahiptir. Karot makineleri ilk olarak duvar delmede kullanıldığı için cihaz bu ismi almıştır. Sizler de Kartal karotcu ile binanızda veya apartmanınızda yer alan kolonların dayanıklılığını ölçmek için irtibata geçebilirsiniz.

Kartal Karot

Kartal Karotcu

Sert alanları veya beton delme ya da kesme makinesi olarak bilinen karot cihazları önceki zamanlarda sadece betondan numune alan bir cihazdır. Günümüzde artık karot cihazları hem numune almada hem de kullanım alanını da genişletmeye başladı. Karotun kullanım yerleri şu alanlardır. Döküm yapılmış yeni bir betondan alınan numunenin düşük bir oranda çıkması, kablo ve altyapı döşemelerinde, pencere ve kapı yerleri doğal afetler sonrasında binaların durumu, kür işlemi sonunda binanın dayanıklılığının kesin olarak çıkmaması bu alanlardan bazılarıdır.

Karot cihazları kullanım yerlerine göre de değişiklik gösterebilir. Sert alanlar için normal karot cihazları kullanabiliyorken sulu alanlar için genelde sulu karot makineleri tercihler arasında yerini alır. Sizler de dayanıklılık testi yaptırmak istiyorsanız Kartal beton delme ile görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Kartal Beton Delme

Kartal Beton Delme

Kartal beton kesme ya da kartal duvar kesme yerleri karot cihazlarını kullanarak betondan en iyi numune örneklerini alır. Numune alınacak bölgeye göre ve kullanım alanlarına göre karot makinelerinde de tür değişiklikleri olabilir. Piyasa üzerinde bilinen iki tür karot makinesi mevcuttur. Bunlar sulu karot makinesi ile el karotudur. Sulu karot makinesi betonu kesmek ya da delmek için çok daha fazla basınca ihtiyaç duyar.

Böylece beton ya da sert zeminlerde daha kolay bir şekilde delinebilir. Ayrıca sulu karot makineleri sulu alanlarda da rahat bir şekilde kullanılabilir. Sulu karot makineleri elektrik ile çalışır. Ayrıca sehpa üzerlerinde kurulu versiyonları da mevcuttur. El karotu makinesi ise sehpa üzerinde kurulumu olmayan el ile çalışan bir karot cihazıdır.

Kartal Beton Kesme

Kartal Beton Kesme

Karot makinelerinin piyasa üzerinde bilinen pek çok avantajı vardır. Bilinen en büyük avantajı da betonu rahatça kesip delmesidir. Karot makineleri el ile kullanılan ya da yere sabit olan modelleri de mevcuttur. Kullanım gösterecek alana göre karot makineleri her yönden herkese büyük bir kolaylık sağlar. Karot makineleri betonun dayanıklı olup olmadığı için numune alındığında betonu herhangi bir zararı uğratmadan küçük bir parça alabilir. Ayrıca kullanılacak olan amaç doğrultusunda beton üzerinde delikler ve kesikleri de oluşturur. Pek çok kişi sahip olunan karot ucuna göre karot cihazları ihtiyaca göre de oyuk açabilir.

Kartal Duvar Kesme

Kartal Duvar Kesme

Kartal duvar kesme ile karot numunesi alma işlemi yapılırken en uygun bina ya da apartmandan numunelerin alınması gerekir. Ayrıca numunelerin yeterli bir ölçüde alınması da önemlidir. Numunenin tam yapılabilmesi için minimum 9 adet karot numunesi gerekir. 28 günden önceki yaş olan betonlardan numunelerin alımı daha iyi olacaktır. Karot numunesi alınırken alınan yerin tesisatlarına da dikkat etmek çok önemlidir. Böylece alınacak olan yerin yapısı da en az hasara uğrayacak şekilde alınmalıdır. Firmamızdan karot hizmeti alabilirsiniz.