Beton Kesme

Karot Beton Kesme

beton kesme fiyatları
telefon
Telefon Numaralarımız
mail
İletişim E-Maili
konum
Adres

Sülüntepe Mah. Mevlana Cad.
Fazilet Sok. No:28 Pendik İstanbul
Konum Al

Betonu silindir biçiminde delme işine karot beton kesme ismi verilir. Minimum düzeylerde titreşim ve kayma ile uygulama yapılan zeminde herhangi bir zedelenme durumu yaşanmadan, istenilen yerden istenilen şekil, büyüklük ve çapta demir donatısı ile beraber blok çıkarma işlemleri birbirinden farklı kesme makineleri ile gerçekleşir.

Beton kesme makineleri yatay ve düşey pozisyonlarda kullanılmaya uygun şekilde geliştirilmiş olup, her çeşit ihtiyaca cevap verebilecek bir niteliğe sahiptir. Kalorifer tesisatı, pis ya da temiz su, baca delikleri, kapı, pencere, klima, asansör, merdiven boşluğu açılımları, doğal gaz tesisatı delikleri ve buna benzer demirli ya da demirsiz her çeşit betonarme yapı üzerinde yapılması istenen tadilat işlemlerinde kısa bir süre içinde problemsiz bir biçimde gerçekleştirilmesi sağlanır.

beton kesme ustası

Beton Duvar Kesme

Betonun duvarının ya da zemininin onarılması, depreme yönelik bina yükünün azaltılmasının gerçekleştirilmesiyle, tadilat ve düzeltme faaliyetlerinde, kütlelerin kaldırılması gibi daha pek çok alandabeton kesme makinesinden yararlanılır. Betonun kırılma işlemi esnasında betonda titreşim oluşmasından dolayı kılcal çatlaklar meydana gelmekte, bu da betonun direncini ve niteliğinde düşüşler meydana getirir.

Çatlaklardan suyun, nemin ve oksijenin derine işlemesiyle,  taşıyıcı demir sisteminde korozyon oluşumu gerçekleşir. Bu durum da yapının ömrünün uzun ömürlü olarak kalmasına engel olan bir faktördür. Bu anlamda, beton duvar kesme uygulaması ile işlem yapılması istenen alanda herhangi bir çatlak ya da kırık oluşumu gözlenmez. Bunun nedeni ise makine çalışırken titreşim yapmamasıdır.

beton kesme ne kadar

Beton Kesme Firmaları

Gelişmiş binaların beton döküm sürecinde yapı içinde özellikle küçük boyutlu boşluklar için kalıp hazırlama çalışmaları çok fazla zaman alabileceği için, tek parça biçiminde beton dökümü yapılması sağlanır. Devamında ise uygulama aşaması için betondan kesilerek, gereksinim olan kesit boşluklar oluşturulur. Tüm bunların beraberinde birçok keyfi ve tasarımsal taleplerde de beton kesme işlemleri uygulamaları yer alır.

Günümüzde bir takım yapılarda beton kesme firmaları ile beton kesme uygulanması gerekli olan ilave teçhizat, yangın ve havalandırma tesisatı gibi süreçler için beton duvar ya da döşemelerde uygun çaplı deliklerin açılması gerekir. Bunun yanında cam pencere, kapı oluşturulması amacıyla daha büyük alanlarda beton kesimi uygulamasının yapılmasını gerektiren pek çok durum vardır.

raylı beton kesme

Beton Kesme Firması

Günümüzde özellikle betonarme yapılarda, beton duvar ya da döşemelerin kesim gereksinimi, çeşitli sebeplerden kaynaklanarak meydana gelir. Genel itibariyle projelendirme ya da uygulama sırasında unutulmuş olan veya aktif olarak artık uygulaması yapılmayan ek kapı, pencere, tesisat, havalandırma boşlukları, yangın tesisat boşlukları, birbirinden farklı teçhizat boşlukları ve makine boşlukları gibi alanlar üzerinde kesim işlemleri en ideal beton kesme makineleri ve beton kesme firması ile gerçekleşir.

Bu anlamda beton kesme firmaları kesimişleminin gerçekleştirilmesi için ön planda yer alırlar. Ancak işinde uzman mühendis ve teknisyen ekipleriyle iş birliği halinde beton kesme uygulamasının yapılması, beton üstünde meydana gelebilecek kalıcı zararların ve geri dönülmez faciaların önüne geçmek için önemli bir husustur.

hidrolik beton kesme

Beton Kesme Gebze

Günümüzde genel itibariyle beton kesme işleminin en fazla gereklilik ve ihtiyaç duyulan sebeplerine yer verilmesi gerektiğinde kullanılan makine, teçhizat, açılması planlanan silo, gereksinimlere uygun olan gaz tankları gibi yapı içinde tek tabya yüksekliğine sığdırılamayan ekipmanlar için gerek duyulan deliklerin açılması önem taşır. Bunun yanında,  mimari değişiklik ve restorasyonlar gerçekleştirmek amacıyla beton kesme Gebze uygulamaları yapılır.

Yapıda parapet ya da istinat duvarı gibi beton barındıran duvarların kısaltılması ya da kesilerek bütünüyle ortadan kaldırılması işleminde, alanlarda u kanalları için pek çok döşeme beton ya da şap kesim işleminde de beton kesme uygulamalarından yararlanılır. Şantiyelerdeki yapıların zayıflatılması ya da hafifletilmesi için uygulaması yapılacak beton kesim işlemleri fazlasıyla tercih edilir.

beton kesme ve karot

Beton Kesme Hizmetleri

İnşaatlarda izinli şantiye alanından taşmalar olması halinde taşan alanların kesilmesi içerisinde balkonlarda oluşturulan kaçak katların kesilmesi, döşeme beton kesimi gibi uygulamalar yer alır.
Yapıdaki betonarme alanlara kapı ve pencere açılması işlemi, yapı içerisinde havalandırma için gerek duyulan kısımların açılması, yangın ve diğer tesisatlar bacaları için uygulanan beton kesme hizmetleri büyük bir kolaylık sağlar.

Günümüzde sıralanmış olan bu gereksinimlerin beraberinde tasarımcılar ve mimarlar tarafından yalnızca dekoratif amaçlı beton kesimleri yapılmasınıda hayata geçirmek mümkündür. Beton kesim işlemi kendi içerisinde oldukça farklı amaçlar taşıyarak farklı yüzeylerde uygulanması gerekebilir. Beton kesim işleminde dikkat edilmesi gerekli olan en önemli husus beton kesimi yapılırken en ideal kesim ve çıkarım metodunun belirlenmesidir.

beton kesme yapan firmalar

Beton Kesme İşlemi

Sağlamış olduğu fonksiyonlar anlamında önemli bir yere sahip olan beton kesme işlemi gürültü kirliliği, vibrasyon ve etrafa toz yayılması gibi bir sorunlara neden olmadığı içinoldukça temiz bir şekilde işlemlerin tamamlanması sağlanır. Yapılan uygulamaların doğru yapılıp yapılmadığını anlamak için temel bir beton kesme bilgisine sahip olmak önemlidir. Uygulama yöntemi işe göre değişkenlik gösterebilir.

Betonun uygun derinliklerde kesilmesini sağlamak ve kesim işlemi sırasında kullanılan ekipmanların hangi sonuçlara yol açacağını tahmin etmek, ne kadar kuvvetli olduğu konusunda bilgi sahibi olmak profesyonellik isteyen bir süreçtir. Profesyonel ekibimiz ve uzun yıllar sonucunda biriken deneyimimiz ile beton duvar kesme konusunda müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunmak için her geçen gün kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz.

Beton Kesme Yöntemi

Birbirinden farklı kalınlıktaki beton kesme yöntemi makineye takılan testereler vasıtası ile rahatlıkla kesim işleri yapılır. Zeminde ya da duvarda olması makinenin çalışması adına herhangi bir sorun yaratmaz. Rahatlıkla zeminde ya da duvarda faaliyet gösterebilir. Firmamız, beton kesme işini uzman deneyimli personelleri ile gerçekleştirir.